İçinde yaşadığımız hayatta birileri için bir şeyler yapabilmenin
verdiği huzurla enerjimize enerji katarız.

Turgay Öztürk / Gönüllü - SineMASAL Yönetim Kurulu Üyesi

Daha fazla bilgi için;


SineMASAL NEDİR?
BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ

SineMASAL, Türkiye’nin kırsal bölgelerinde yaşayan sosyal açıdan imkanları kısıtlı olan çocukların ve gençlerin; hayata daha olumlu bakabilmelerini, iyi bir gelecek hayal etmelerini ve bunun için ulaşabilecekleri imkanların farkına varmalarını sağlayabilecek eşsiz bir festivaldir.

2013 yılında, “Sinema Artık Köylerde” sloganı ile ilkini gerçekleştirdiğimiz SineMASAL, Güneydoğu’nun 6 ilinde kültürel ve sanatsal faaliyetlere ulaşma şansı olmayan çocukları sinemayla ve etkinliklerle buluşturdu.

Bir filmin çocukların ve gençlerin hayal dünyasında yaşatabileceği değişime inanarak küçük bir ekip olarak çıktığımız yolda, Avrupa’nın dört bir yanından gelen performans sanatçıları ve gönüllülerimizin destekleriyle büyüyerek ilerlemeye devam ediyoruz. Festival ilk yılında, Avrupa’nın 6 önemli ülkesinden gelen performans sanatçıları ile Güneydoğu’nun 6 ilindeki çocukları ve gençleri buluşturdu.

Sabahın ilk ışıklarıyla köy halkını şaşırtmak için haber vermeden giriş yaptığımız köylerde, festivalin 1.yılında 7000 kişinin üzerinde kişiyle iletişime geçerek %87’lik bir oranla köy halkını sinemayla ilk kez buluşturmuş olduk.


Videolar ile SineMASAL
Twitter
Facebook

Size güncel haber ve özel fırsat bültenleri ateşlememizi ister misiniz?

Hakkında

pyro digital solution adını, "ateşteki alevlenme"den alır.

Bu anlamdan yola çıkan pyro, hizmet vereceği markaların ateşini özgün bakış açısıyla yükseltmek için 2014 yılında kuruldu.

Hakkında

pyro digital solution adını, "ateşteki alevlenme"den alır.

Bu anlamdan yola çıkan pyro, hizmet vereceği markaların ateşini özgün bakış açısıyla yükseltmek için 2014 yılında kuruldu.

Sosyal Medya

pyro, bir kaç sosyal medya hesabı kullanıyor. Bizden haberleri takip etmek için bizi sosyal medyada ateşlemeyi unutma :)

       

İletişim

Bize Ateşle Gelsin!

Copyright © 2015 - 2020 pyro digital solutions